Інфузні олії та мацерати: що це?
З давніх часів людина використовувала цілющу силу рослин. Особливо славилися настоянки лікарських трав на оліях, так як вони увібрали в себе корисні властивості одразу двох джерел - натуральної масляної основи та життєдайних квітів і трав.
Народні рецепти краси та здоров'я не втратили своєї актуальності, а з розвитком інноваційних технологій стали ще більш корисними та доступними для кожного.
Цілюща сила інфузів і мацератів
Сучасні виробники пропонують 3 види органічних олійних продуктів:
- Інфуз - це цілющі трави, настояні на олійній основі. Використовується для приготування натуральної косметики для волосся та шкіри.
- Мацерат - це олійний настій квітів - чайної троянди, лотосу, календули та багатьох інших. Крім цілющих властивостей продукт відрізняється оригінальним, вишуканим ароматом.
- Екстракт - це настій на олійній основі насіння або кори лікарських рослин. Застосовується в косметології та медицині.
Все частіше зустрічаються випадки, коли слова «інфуз», «мацерат» і «екстракт» використовують як синоніми. Їх вживають для позначення олійної настойки з будь-якої частини рослин.
Такі препарати можна наносити не тільки безпосередньо на шкіру, але і в складі масажних олій, кремів, масок для обличчя тощо. Базова олія здійснює значний вплив на якість мацерованого продукту.
Для приготування обирають базові олії, корисні властивості яких є подібними до лікувальних характеристик рослин для мацерації. Це сприяє ефекту синергії, взаємного посилення ефективності. Для мацерації найкраще підійде сировина зі свіжих рослин. Такі настої не тільки корисні, але й красиві та ароматні.
Лікувальні властивості інфузних олій і мацератів багато в чому визначаються тим, з якої рослини вони були виготовлені. У наведеній нижче таблиці представлені найпопулярніші продукти, які ви можете замовити в нашому магазині.
Настоянка |
Властивості |
---|---|
З квіток ромашки |
Живлення сухої шкіри, усунення запалень, зміцнення капілярів і попередження куперозу. Регенерація шкіри, зміцнення волосся. |
З квіток календули |
Лікування ранок, порізів і саден, швидке розсмоктування гематом. Лікування зовнішнього геморою, тромбофлебіту. Догляд за в'ялою шкірою. |
З листя ліналоолової м'яти |
Лікування безсоння, укачування, нервового напруження. Усунення м'язового болю після фізичних навантажень. Вирівнювання кольору обличчя. |
З листя розмарину |
Послаблення симптомів невритів, артритів і локальних паралічів. Лікування головного болю різного характеру (дистонія, гіпотонія). |
З ягід аронії |
Лікування гіпертонії, ревматизму, атеросклерозу, симптомів застуди. Зміцнення стінок капілярів. |
Для кожної рослини існує перелік олійних основ, з якими вона поєднується найкращим чином. У будь-якому випадку концентрація інфузів є набагато нижчою в порівнянні з ефірними оліями. Завдяки цьому їх дозволено використовувати в нерозведеному вигляді, не побоюючись наслідків для здоров'я.
Секрет правильного вибору
Сьогодні в Україні продається величезна кількість видів інфузних олій, про призначення деяких відомо навіть не всім дерматологам і косметологам. При цьому багато медиків наполягають на дотриманні принципу «регіональної спорідненості». Відповідно до нього рекомендується використовувати натуральні препарати з рослин, характерних для вашого регіону. Згідно зі спостереженнями, олії з екзотичних квітів і трав викликають алергічні реакції на 60% частіше. Особливо актуальна дана порада для людей з алергічною схильністю, дітей та людей похилого віку, хворих на бронхіальну астму та астматичний бронхіт. Українська земля багата унікальними лікарськими рослинами, які здатні врятувати від багатьох поширених захворювань. Головне - зробити правильний вибір і підібрати максимально ефективний продукт.
Якщо ви плануєте вживати препарат в малих кількостях тривалий час, краще зупинити вибір на «стабільних» оліях. Термін їх зберігання складає понад 12 місяців. До даного виду належать препарати з кунжуту, оливок, жожоба. Високі характеристики стабільності показують олійні екстракти з волоського горіха, зародків пшениці, таману. До нестабільних олій відносять лляне, примулу, бораго - термін їх зберігання не перевищує 6 місяців. Втім, якщо продукт будуть використовувати у великих кількостях і часто, дана класифікація носить загальноосвітній характер.
Перед тим, як купити інфузну олію, рекомендуємо звернути увагу на характеристики основи:
- Універсальні - підходять для всіх типів шкіри. Здійснюють зволожуючу, протизапальну та регенеруючу вплив. До таких олив відносять: кунжутну, абрикосову, жожоба, пшеничних зародків, персикову.
- Для сухої шкіри - насичують тканини вологою, пом'якшують і живлять. До цієї категорії входять продукти з рицини (касторова олія), волоського горіха, фісташок, обліпихи.
- Для вікової шкіри – олії відомі своїми регенеруючими властивостями, омолоджують шкіру та розгладжують зморшки. Сюди належать олії: мигдальна, кминна, жожоба, виноградних кісточок.
- Для волосся - запобігають ламкості та випаданню, зміцнюють і оздоровлюють. Підійдуть наступні олії: касторова, авокадо, кунжутна, кавунова, макова, мигдальна.
- Антицелюлітні - усувають або знижують прояви целюліту. До даної групи відносять продукти з: персикових і виноградних кісточок, жожоба, зародків пшениці.
Унікальні за своїми ароматичними характеристиками виходять олії з сильнопахнучих рослин і спецій - розмарину, анісу, гвоздики, ванілі, кориці. Використання таких продуктів подарує не тільки користь вашому організму, але і вишукану насолоду для душі!