Гарбузова олія: рідкісні властивості зеленого насіння
Олію з насіння гарбуза почали отримувати порівняно недавно, хоча сам овоч масово вживали в їжу вже протягом декількох тисячоліть. Ідея вилучення маслянистої субстанції належить австрійським кухарям, які близько 300 років тому почали додавати новий продукт до салатів і страв зі спаржі.
Насичено-смарагдовий колір і приємний горіховий аромат швидко підкорили серця гурманів, однак про його цілющі властивості в ту пору здогадувалися лише обрані. Лікування гарбузовою олією набуло поширення тільки в ХХ столітті, після Першої світової війни. В наші дні вивченням цього унікального природного продукту займаються провідні інститути світу, чиї відкриття лише підтверджують досвід народної медицини.
Чим цікава олія з насіння гарбуза?
Смак продукту запам'ятовується пікантними горіховими нотками з невеликою гіркуватістю. У запаху присутні аромати трав і смаженого арахісу. У складі міститься багато корисних компонентів, серед них:
- Вітаміни: Т, F, Е, К, група В (1, 2, 6), РР, С, Р
- Цинк, магній, залізо, кальцій, селен, калій та ін.
- Фітостероли
- Жирні кислоти (в тому числі, Омега-6 і Омега-3)
- Флавоноїди
- Токофероли
- Каротиноїди
Фітостероли сприяють зниженню рівня шкідливого холестерину та уповільнюють його всмоктування в кишечнику. Дані речовини також ефективні як профілактичний засіб, що запобігає появі та розвитку злоякісних утворень. Токофероли необхідні для регуляції синтезу білка, виведення з тканин молочної кислоти після інтенсивних фізичних навантажень. Вони беруть участь в тканинному диханні та клітинному метаболізмі. Гарбузова олія (ціна якого доступна всім) містить у великих кількостях каротиноїди, що стимулюють ріст кісткової тканини та впливають на гостроту зору.
Дивовижний факт: помірний прийом даної олії, незважаючи на її високу калорійність, допомагає скинути вагу та прискорити жировий обмін. Це відбувається завдяки присутності у складі продукту фосфоліпідів. Флавоноїди спричиняють одразу кілька ефектів: антиоксидантний, бактерицидний і регенеруючий.
Серед вітамінів хотілося б особливо зупинитися на таких: С, А, Е і Т. Всім відомо, що вітамін А - це «рятівник зору» і «природний офтальмолог». Вітамін С часто називають захисником від застуд. Вітамін Е відомий своїм благотворним впливом на здоров'я шкіри та волосся. А ось про карнітин, вітаміні Т мало хто знає. Цей вітамін не синтезується людським організмом в достатній кількості і дуже рідко зустрічається в овочах і фруктах. Найбільше його знаходиться в рибі та м'ясі, що створює певні проблеми для вегетаріанців. У зв'язку з цим олія з гарбуза особливо рекомендується тим, хто відмовився від м'ясних і рибних страв. Дефіцит вітаміну Т провокує захворювання серцево-судинної системи і порушення перетворення жирів на енергію.
Не меншого значення мають для нашого здоров'я незамінні жирні кислоти Омега-3 і Омега-6. Вони зміцнюють клітинні мембрани, виводять шкідливий холестерин, знімають запалення, покращують роботу багатьох органів і систем (серцево-судинної, нервової, травної, репродуктивної, імунної).
Для чого найбільш корисна?
Вживання рекомендується як загальнозміцнюючий засіб, а також - для лікування та профілактики наступних проблем зі здоров'ям:
- Хвороби печінки та жовчної системи (за винятком жовчно-кам'яної хвороби та ряду інших).
- Захворювання та косметичні дефекти шкіри - післяопікові рубці, тріщини, лущення, попрілості, набряклість, зморшки, в'ялість.
- Стан стресу і підвищеної тривожності, профілактика «емоційного вигорання» у представників екстремальних професій.
- Захворювання передміхурової залози, статева дисфункція у чоловіків.
- Лікування і профілактика гельмінтозів.
- Профілактика захворювань серцево-судинної системи, підвищення артеріального тиску і рівня холестерину.
- Лікування захворювань шлунково-кишкового тракту - гастритів, колітів, ентероколітів, закрепів.
- Алергічні реакції на укуси комах і опіки отруйних рослин.
- Лікування циститу і хронічних захворювань нирок, зняття спазмів, виведення зайвої рідини з організму.
- Підвищення імунітету, захист від сезонних застуд.
Гарбузова олія в кулінарії і для лікування застосовується виключно у сирому вигляді. Її не рекомендується сильно нагрівати, а тим більше - використовувати для смаження. Продукт додають не тільки до салатів і каш, але і до готового м'яса, супів, десертів. Включивши олію до щоденного раціону, ви забезпечите себе корисними компонентами та уникнете багатьох небезпечних захворювань.
Для вживання з метою лікування краще скористатися перевіреними рецептами та дотримуватися необхідного дозування.
Що лікуємо |
Як готуємо |
Що потрібно врахувати |
---|---|---|
Жирова дистрофія печінки |
0, 5 склянки олії змішати з 0,5 л меду, крупної головкою часнику і 2 лимонами зі шкіркою (лимони і часник подрібнити). |
Зберігати в прохолодному і темному місці. Приймати за 30 хв. до їди по 2 ч. л. |
Гельмінтози |
Приймати за 30 хв. до їди по 1 ч. л. олії тричі на день, вранці - натщесерце. |
Курс лікування - 14 днів. Додатково їжу збагачують кмином і корицею. |
Ангіна, стоматит, пародонтит, гінгівіт |
У рівних частинах змішати олію з насіння гарбуза і сік алое. Змащувати горло при ангіні. При стоматологічних захворюваннях утримувати в роті 1 ч. л. суміші протягом 15 хвилин, потім виплюнути. |
При додаванні до суміші невеликої кількості спирту її можна використовувати для розтирань грудей і спини при хронічному кашлі. |
Купероз, попрілості, лущення шкіри |
Змішати в рівних кількостях олії гарбуза і ромашки (календули), підігріти до температури тіла. Нанести на проблемну шкіру на 30 хвилин, після чого видалити надлишки. |
Застосовувати не частіше 1-2 разів на тиждень. Можна втирати суміш в шкіру голови для стимуляції росту волосся. |
У нашому інтернет-магазині не складно купити сиру олію насіння гарбуза і бути впевненим в її бездоганній якості. Цей смарагдовий лікар приємно здивує вас своєю ефективністю та подарує здоров'я на довгі роки!