Сквален: аргументи на користь олії амаранту
Це унікальна природна речовина, яка виконує в організмі людини багато важливих функцій. Сквален в перекладі з латинської означає “акула”, адже ще в минулому столітті японський вчений виявив даний компонент в печінці деяких видів акул.
Добувати цінний елемент подібним чином було б занадто жорстоко і неприпустимо, тому люди почали шукати альтернативне джерело, яким виявилося масло амаранту.
Що таке сквален
Це один з компонентів захисного шару людської шкіри. Мінімум 13% цього елементу міститься в сальних залозах. Природне джерело - амарант. Невелика кількість цієї речовини є і в інших видах олій, наприклад, оливковій. Але якщо в оливковій олії максимум 208 мг сквалену на 100 г жиру, то в амарантовій цілих 6000 мг. Зерна амаранту містять 7-7,7% ліпідів і ці ліпіди надзвичайно цінні через присутність таких інгредієнтів, які не зустрічаються разом в інших поширених оліях. Це той же сквален, ненасичені жирні кислоти, вітамін Е у вигляді токоферолів, токотрієнолів і фітостеролів. По відношенню до людської шкіри, сквален не тільки використовується як антиоксидант, зволожувач і поживна речовина, але також застосовується при лікуванні шкірних захворювань, таких як себорейний дерматит, прищі, псоріаз або атопічний дерматит.
Вчені багато вивчали користь сквалену і більшість висновків одностайні - він є антиоксидантом, імуностимулятором, генератором кисню. Для кращого розуміння ролі сквалену в шкірі, пропонуємо ознайомитися зі структурою шкірного сала, на прикладі таблиці.
Склад речовини |
% |
---|---|
Ефіри воску |
25 |
Сквален |
13 |
Холестерин |
2 |
Тригліцериди і дигліцериди |
57 |
Інші компоненти |
3 |
Користь для шкіри
Сквален дає на організм багато позитивних ефектів. Він уповільнює розвиток ракових клітин, підвищує імунітет і навіть може продовжити життя, не кажучи вже про молодість обличчя. Опишемо, основні дії цієї речовини на шкірний покрив.
- Пом'якшує. Численні наукові дослідження показали, що сквален є найефективнішим пом'якшувальним засобом, який тільки існує в природі. Він моментально всмоктується не залишаючи слідів. Вчені вимірювали стабільність, центрифугування, в'язкість і рН сквалену, проводили мікроскопічний аналіз, що підтвердив ці факти.
- Зволожує. Шкіра досить часто пересушується і втрачає необхідну для здорового вигляду, кількість води. Щоб дослідити ефективність сквалену по відновленню водного балансу шкіри, проводилися певні експериментальні дослідження. Сквален додавався в шкіру щурів, яку попередньо обробляли лаурилсульфатом натрію. Після сквалену, шкіра відновлювала водний баланс практично моментально.
- Антиоксидація. Сквален сильний антиоксидант і природний антибіотик. Він володіє анти окислювальною дією, пригнічує роздратування шкіри.
- Протипухлинна дія. Вчені вже досить давно виявили ефективність сквалену при боротьбі і профілактиці онкологічних захворювань. Зокрема, дослідження знову ж проводились на гризунах. Для експерименту були відібрані декілька десятків мишей з пухлинами шкіри. Їх лікували 5% скваленом. До кінця дослідження, чверть гризунів позбулися пухлини.
Сквален досить широко застосовується, як добавка до ліпідних і наноліпідних емульсій - колоїдних систем з дуже дрібними краплями речовини, що не розчиняється. Використання таких емульсій дозволяє уникнути контакту препарату з рідинами і тканинами організму, тим самим попередити можливі побічні ефекти. Сквален досить широко застосовується, як добавка до ліпідних і наноліпідних емульсій - колоїдних систем з дуже дрібними краплями речовини, що не розчиняється. Використання таких емульсій дозволяє уникнути контакту препарату з рідинами і тканинами організму, тим самим попередити можливі побічні ефекти.
Вітамінні родичі сквалену
Багато інших речовин, структурно схожих зі скваленом, існує в природі і всі вони виконують різні біологічні функції. Зокрема це:
- β-каротин є ефективним поглиначем вільних радикалів і накопичується в шкірі людини шляхом перорального прийому. Βін захищає шкіру від деяких захворювань викликаних УФ-променями. Також, утворює фотозахист для шкіри. Наукові дослідження показали, що каротин був частково успішним в лікуванні розладів світлочутливості.
- Коензим Q10 є важливим ліпофільним антиоксидантом, що синтезується організмом. Ця речовина широко застосовується в дерматології і косметології. Місцеве нанесення коензиму на шкіру людини ефективно для зменшення глибини зморшок.
- Вітамін А і деякі його родинні речовини були досліджені, щоб визначити наявність хіміопрофілактичних ефектів. Результати чудові. Зокрема вітаміни допомагають зменшувати шкідливий вплив УФ-променів. Допомагають відновити природній колаген. Препарати з вітаміном А ефективні при боротьбі з висипаннями.
- Вітамін Е - найбільш потужний жиророзчинний антиоксидант. Вважається, що він грає важливу роль в захисті шкіри від пухлин, викликаних ультрафіолетом.
- Вітамін К - це інша речовина, пов'язана зі скваленом, яка робить позитивний вплив на фізіологію шкіри. Нанесення вітаміну К на шкіру також використовується для придушення пігментації і усунення синців.
Вчені одностайно визначили ефективність сквалену в зменшенні окисного пошкодження вільних радикалів на шкірі.
В майбутньому ще неодноразово плануються різні дослідження, які повинні довести ефективність речовини в боротьбі з раком. Також, вже доведено, що це невід'ємний елемент у догляді за шкірою, який можливо здійснювати завдяки амарантовій олії.
Ця унікальна рослина ні в чому не поступається, але багато в чому перевершує відому всім пшеницю.
Природна сила рослин подарує вашій шкірі здоров'я і красу. Які олії підійдуть, як використовувати і чого очікувати від застосування.