Кращі натуральні олії для тіла та обличчя
Органічні олії в косметології належать до найбільш давніх, безпечних і ефективних способів досягнення привабливості. Вони використовуються для шкіри обличчя та тіла, для волосся та нігтів.
Натуральний і екологічний продукт простий в застосуванні та доступний в ціні. Він підійде як для салонних процедур, так і для обгортань і масок в домашніх умовах.
Олії в косметології: особливості та застосування
Кожного сезону наша шкіра та волосся потребують захисту від несприятливих кліматичних факторів - вітру та крайніх температур. Далека від ідеалу екологія, вік і похибки в харчуванні також призводять до появи поширених косметологічних проблем - почервоніння та лущення шкіри, подразнень і запалення, набряклості тощо. Впоратися з більшістю цих неприємностей допоможе дар мудрої природи - спеціальні косметичні олії, які виготовлені з натуральних рослинних продуктів.
Залежно від особливостей застосування розрізняють базові (80-95% від загального обсягу) та ефірні олії (5-20%). Базові отримують завдяки пресуванню або екстрагуванню горіхів, насіння, кісточок. Дбайливі технології дозволяють максимально зберегти початковий хімічний склад продукту, що забезпечує його високу ефективність і натуральність. Базові оліх в косметології рекомендуються для приготування масок, обгортання, протирання шкіри, проведення масажу. Їх можна додавати в маски та креми, мило і очисні скраби. Кожен з продуктів відрізняється складом і хімічними властивостями, тому призначений для вирішення конкретних завдань - усунення в'ялості і зморшок, зволоження або боротьби з підвищеною жирністю шкіри (волосся), зняття набряклості тощо. Додавання кількох крапель ефірної олії посилить ефект базової основи, а пікантний запах допоможе створити відповідний настрій. Перед вживанням дерматологи рекомендують протестувати продукт на невеликій ділянці шкіри, щоб виключити ризик появи алергічних реакцій. Починати краще з монокомпонентних продуктів, поступово можна експериментувати з багатокомпонентними сумішами.
Що підійде для вашого типу шкіри?
Базові косметичні олії прекрасно підійдуть до шкіри будь-якого типу, проте слід дуже відповідально поставитися до підбору конкретного виду. За допомогою наведеної нижче таблиці кожен зможе самостійно зорієнтуватися з вибором органік-продукту або скласти вдалу комбінацію з декількох інгредієнтів. Звичайно ж, це далеко не повний перелік всіх олій і областей їх застосування. Це основа, з допомогою якої ви зможете продовжувати самостійні пошуки та вивчення цілющих властивостей цього дивного дару природи.
Рослинна олія з |
Рекомендується для |
---|---|
Календули, ромашки, льону, чорного кмину |
Шкіри, схильної до сухості, зневоднення та лущення |
Зародків пшениці, розмарину, обліпихи, арахісу |
Старіючої та зморшкуватої шкіри |
Рицини (касторова олія), звіробою, чорнушки дамаської |
Схильної до запалень, комбінованої та жирної шкіри |
Рицини, горіху, календули, ромашки, мигдалю |
Для шкіри всіх типів |
Чорнушки дамаської, сатіви, м'яти, розмарину, кунжуту |
Для зміцнення та активізації росту волосся |
Чорного кмину, льону, розмарину |
Для масажу тіла та обличчя |
Відмінною особливістю базових олій є їх висока жирність і більш щільна консистенція. Як правило, такі масляні продукти не відрізняються сильним і яскравим запахом, хоча трапляються й винятки. Нерідко їх змішують з ефірними оліями, що допомагає посилити корисні властивості обох інгредієнтів. Аромамасла отримують з листя, квіток або стебел рослин, в їх складі не присутні жирні кислоти. Це концентрат з летючих речовин, який запам'ятовується сильним ароматом. Використання ефірних розчинів в чистому вигляді категорично не рекомендується, оскільки несе високий ризик появи алергічних реакцій і опіків шкіри.
Домашній рейтинг олій: найкраща дев'ятка
Хімічний склад кожної олії унікальний і цінний по-своєму, тому й їхні лікувальні властивості різняться. Згідно з дослідженнями, на сучасному європейському ринку представлено понад 40 різновидів органічних олій. В Україні найбільш популярними є продукти, доступні за вартістю та прості в застосуванні. Корисні речовини, присутні в них, здатні проникати в глибокі шари шкіри або ж створювати спеціальну захисну плівку на поверхні дерми.
До топу олій для масок і протирання входять продукти з таких рослин:
- Амарант - здійснює протизапальний, антиоксидантний і регенеруючий вплив. Рекомендується при бактеріальних захворюваннях, порізах та укусах комах. Добре зарекомендувала себе олія з амаранту при усуненні зморшок і в'ялості, при вікових пігментних плямах.
- Горіх волоський. Має очищуючий і омолоджуючий ефект, тонізує та пом'якшує шкіру. Масляний продукт з ядер волоського горіха застосовується в складі масок для очищення шкіри від комедонів і відмерлих клітин, при розширених порах і гнійничкових захворюваннях, почервонінні і набряклості.
- Кмин чорний - має протизапальні та бактерицидні характеристиками, ефективний в лікуванні запалень різного походження (бактеріальна або грибкова інфекції, алергія). Знімає набряклість, надає пружності шкірі, тонізує її. Використовується для зміцнення волосся і масажу.
- Календула. Дієвий протизапальний і ранозагоювальний засіб, який підійде для шкіри будь-якого типу. Добре зарекомендувала себе календула у складі засобів для звуження пор і лікування вугрів, усунення куперозу (судинної сіточки). Продукт застосовують для активізації росту волосся, лікування зайвої жирності волосся та шкіри обличчя.
- Рицина - використовується при виробництві рицинової олії. Живить і відбілює шкіру, посилює рост волосся та зміцнює його. Застосовується при масажі обличчя і тіла, бореться з обвисанням шкіри і розтяжками, здатна усунути неглибокі зморшки і зробити глибокі менш помітними.
- Кунжут - виводить вільні радикали та токсини, підвищує місцевий метаболізм. Заспокоює і зволожує, прибирає дрібні зморшки, усуває запалення та почервоніння. Застосовується для захисту обличчя та шиї в літню пору від згубного впливу ультрафіолетових променів.
- Льон - олія з насіння льону допомагає утримати вологу, відрізняється антиоксидантним ефектом. Прекрасний засіб для антивікових масок, за допомогою якого зморшки та в'ялість стають менш помітними. Рекомендується для сухої та схильної до запалень дерми.
- Мигдаль - прекрасно поєднується зі шкірою будь-якого типу. Має зволожуючий, омолоджуючий і заспокійливий ефект. Маски з мигдальною олією допоможуть уповільнити процеси старіння, нормалізувати роботу сальних залоз. Це хороший засіб для зміцнення волосся та лікування розширених пор.
- Конопля - популярна завдяки своїм антиоксидантним і регенеруючим властивостям. Здійснює живильну дію, відновлюючи шкіру на клітинному рівні та зміцнюючи дрібні капіляри. Застосовується під час антицелюлітних масажних процедур обличчя та для боротьби з розтяжками на грудях.
Для того, щоб правильно підібрати олію для обличчя, необхідно дотримуватися порад професійних косметологів і дерматологів. Вони не рекомендують використовувати препарати з «важкою» структурою (олію ши або кокоса), які часто призводять до забивання пор і довше поглинаються.
Для масажу обличчя достатньо кількох крапель продукту, а після процедури його надлишки потрібно промокнути паперовою серветкою. Органічні продукти самі по собі є самодостатніми, але їх можна комбінувати з різними сироватками, промисловими кремами, пілінгами.
Дві культові красуні античності, Нефертіті і Клеопатра, активно використовували саме цю олію в своїх рецептах.
Ці натуральні олії з успіхом використовуються в косметології, СПА процедурах та медицині.
Природна сила рослин подарує вашій шкірі здоров'я і красу. Які олії підійдуть, як використовувати і чого очікувати від застосування.