Кунжутна олія для тіла: користь та застосування
Кунжут — одна з найстаріших рослин з котрих добувають олію, що відома вже понад 3000 років. Протягом тисячоліть ця олія використовувалась в догляді за тілом, волоссям та в кулінарії. Це універсальний засіб, що має ряд позитивних ефектів. В складі продукту є багато вітамінів та мінералів, що живлять, чинять антибактеріальний ефект та попереджають старіння. Це одна з найпопулярніших олій в Індії, де її використовують в якості лікувального засобу для зовнішнього застосування в рамках традиційної місцевої медицини Аюрведи.
Кунжутна олія і її унікальний склад
Існує два види кунжутної олії: світла та темна. Саме світлу потрібно використовувати в догляді за тілом та, як компонент до різноманітних косметологічних засобів. Темна використовується лише в окремих кулінарних випадках, тож про неї мова не йтиме. Кунжутна олія цінна рекордною кількістю ненасичених жирних кислот. Крім цього в складі є багато інших важливих компонентів.
Назва |
Властивості |
---|---|
Вітамін Е |
Має неоціненну користь не лише при внутрішньому застосуванні, а й зовнішньому. Ця поживна речовина чинить протизапальну дію. При цьому захищає шкірний бар'єр, запобігає потраплянню патогенів в клітини шкіри і допомагає їм відновлюватися після травм. |
Вітамін А |
Не менше корисний, адже потрапляючи глибоко в шкіру він перетворюється на третиноїн. Цей елемент сприяє розпушенню верхнього шару шкіри, та провокує появу нових клітин. Вітамін А спільно з вітаміном Е активно борються з молекулами, що провокують старіння шкіри, а також відновлюють в ній водний баланс. |
Антиоксиданти |
Вони працюють проти шкідливих сполук, вільних радикалів, що викликають небажані зміни клітин. |
Лецитин |
Важливий компонент, що є частиною наших клітин, точніше, клітинної мембрани. |
Мінерали та мікроелементи |
Допомагають збагатити шкіру всіма необхідними речовинами, та чинять оздоровлюючий ефект. |
Це популярна альтернатива кремам, лосьйону, та іншим засобам, що регулярно використовуються для догляду за тілом.
Застосування кунжутної олії для тіла
Кунжутна олія використовується в догляді за всім тілом через те, що в її складі поєднуються вищеописані лецитин, вітамін Е і А. До того ж, це натуральний захист від сонця, що може конкурувати з синтетичними кремами — SPF.
Ефекти, котрі чинить олія на шкіру і тіло:
- Зволоження і живлення. Шкіра на руках, ногах, особливо в холодну пору року потребує додаткового зволоження. Кращого варіанту ніж олія з насіння кунжуту — не знайти.
- Регенерація. Сезамол, що також є в складі олії, активує вироблення колагену, що в свою чергу необхідний шкірі для підтримання еластичності та попередження старіння.
- Вирівнювання кольору. Якщо є пігментація, сліди від рубців або розтяжок, використання цього продукту допоможе їх вивести.
- Омолодження. Антиоксиданти відомі своїми молодильними властивостями, а вірніше такими, що уповільнюють процес старіння.
- Лікування. Олія має антибактеріальний ефект, тож нею часто обробляють ступні, щоб попередити грибок. А ще це чудовий розслабляючий засіб для зняття болю і втоми у суглобах.
Масажі з використанням цього продукту це окремий вид користі та задоволення для тіла. Як зазначалося вище, кунжутна олія має високу популярність в Індії, де виключно з її допомогою роблять аюрведичний масаж. Такий масаж проводиться за спеціальною методикою і має позитивний ефект не лише на тіло, а й на нервову систему, бореться з стресом, безсонням і запальними процесами в суглобах.
Масаж ніг
Рекомендований тим хто більшість дня проводить на ногах. Масаж з використанням кунжутної олії допомагає покращити кровообіг, зняти набряки, попередити появу варикозу.
Масаж ясен
Саме так. Олійка є дійсно цілющою, тож регулярне втирання її в ясна допоможе позбутися кровоточивості, та нормалізує мікрофлору ротової порожнини.
Дитячий масаж
Саме цей продукт дозволяється використовувати для малюків з народження. Він відмінно розслабляє м’язи, доглядає за ніжною шкірою, а ще сприяє більш ефективному виробленню вітаміну Д, що так необхідний малюкам для нормального росту і розвитку.
Антицелюлітний масаж
Олії — це найпопулярніший інгредієнт всіляких антицелюлітних програм. Масаж, або ж обгортання. Саме кунжутна олія ідеально підходить, як додатковий компонент в боротьбі з “апельсиновою кіркою”. Шкіра під впливом активних речовин розігрівається, вони проникають глибоко в клітини, покращується кровообіг, та зовнішні нерівності суттєво розгладжуються.
Особливості застосування під час вагітності
Кожна вагітна жінка повинна мати у своєму арсеналі флакончик кунжутної олії. Це чудовий засіб від розтяжок, а ще живильна речовина і для самої мами і для малечі, котра розвивається та потребує вітамінів і мікроелементів.
Щоб попередити появу розтяжок слід, дотримуватись певного алгоритму дій. Рекомендації, щодо нанесення олійки від розтяжок:
- Масажними рухами наносити на проблемні ділянки. В області стегон можна додатково їх пощипувати, щоб активувати лімфоток.
- Наносити засіб слід щодня, а на пізніх термінах вагітності двічі на день.
Рецепт ефективної маски від розтяжок
- Цей засіб підходить не лише для попередження розтяжок, а й для їх усунення.
- Рекомендуємо змішати по 2 чайні ложки кунжутної і арганової олій та додати пару капель трояндової олії і вітаміну Е.
- Наносити безпосередньо на уражені ділянки шкіри і не змивати.
Протипоказання до застосування можуть мати люди з індивідуальною непереносимістю продукту, або такі, що мають сильну алергію на горіхи. Щоб уникнути побічних ефектів, слід протестувати невелику кількість олійки, нанісши її на руку в області пульсу.
Щоб отримати весь спектр позитивних ефектів, що надає кунжутна олія потрібно купувати лише 100% натуральну продукцію холодного віджиму. Цей продукт може впоратися з будь-яким завданням, що стосується догляду за тілом та його захисту від зовнішніх подразників. Зміцнююча, розслабляюча, антицелюлітна чи лімфодренажна техніки: баночка такої олійки займає передові місця в арсеналі професійних масажистів по всьому світу.