Режим роботи магазину:
ПН - СБ: с 10:00 до 18:00
Консультація

Що ми знаємо про плоди чорного кмину Nigella sativa

Чорний кмин - це не тільки всім відома рослина, яку використовують в якості спеції, але й природний засіб від самих різних хвороб, причому один з найсильніших. Насіння кмину містять кілька корисних компонентів, які ефективні при хронічних захворюваннях. Також це потужний антиоксидант. Плоди "чорнушки посівної" активно досліджуються, докладніше вивчаються всі їх можливості. Ми ж розповімо, що зараз про них відомо.

Що відомо про властивості та застосування

Nigella sativa вже багато століть використовується як народний засіб для лікування багатьох недуг у людей і тварин. Основним компонентом, який міститься в насінні є тімохінон, що ефективно проявив себе в боротьбі з онкологічними захворюваннями, діабетом, безпліддям, серцево-судинними недугами, неврологічними хворобами. Ефективним компонент є й при грибкових, бактеріальних інфекціях. Також, досить активно досліджується ефективність цього насіння в якості додаткового лікування СНІДу.

Насіння чорнушки набули особливої популярності, як потужний імуностимулятор. Їх все частіше можна зустріти в різних харчових добавках. Деякі дослідження показали, що Nigella sativa підсилює дію ліків, що дозволяє приймати останні в менших дозах.

На сьогоднішній день, "нигелла посівна" є однією з найбільш досліджуваних рослин в світі. Вона широко застосовується в народній медицині та фармакології. Аналізуючи різні джерела, можна дізнатися, що в плодах чорного кмину міститься:

 • білок;
 • жири;
 • клітковина;
 • вуглеводи;
 • амінокислоти;
 • залізо, мідь, цинк, фосфор, кальцій, тіамін, фолієва кислота;
 • ефірні масла;
 • Тімохінон, який (ймовірно) вважається ключовим.

Це далеко не весь перелік активних елементів. Згідно з багатьма дослідженнями це й багате джерело фітостеролів, вітамінів та інших цінних і необхідних для нормального функціонування організму, речовин.

Народна медицина та дослідження

2000 років бездоганної репутації та дуже насичена біографія. Перші згадки в двох святих писаннях та книгах про медицину Авіценни. Спеція і універсальні ліки, джерело життєвої енергії та збудження.

В сучасній народній медицині, чорний кмин дуже часто можна зустріти в фітокомплексах, спрямованих на лікування хронічних болів, діабету, паралічу, інфекцій, запалення, гіпертонії. Чудовий ефект був помічений і при лікуванні дерматологічних недуг, абсцесів, екзем.

Як можна використовувати чорний кмин

Різноманітні можливості Nigella sativa вивчалися протягом останніх десятиліть, тому безпідставних фактів тут практично немає. Все перевірялося, підтверджувалося різними експериментами, активна дія певних компонентів на ту чи іншу проблему зі здоров'ям, досліджували на гризунах та долучали волонтерів серед людей. Всі дослідження зацікавили новими властивостями чорного кмину та підтвердили відомі народні. І ось які основні з них можна виділити:

 1. Антиоксидантну. Блокує надмірну активність вільних радикалів, високий рівень яких може провокувати рак, передчасне старіння, проблеми з ендокринною системою та ін;;
 2. Антидіабетичний. Попередньо відзначено зниження надлишкового рівня цукру в крові, ці дослідження активно проводяться і до цього дня;
 3. Гіпотензивну. Ефективно бореться з гіпертонічною хворобою та допомагає нормалізувати артеріальний тиск;
 4. Нейропротекторна. Чорний кмин був досліджений, як ефективний засіб проти неврологічних недуг та депресивних станів;
 5. Протизапальну. Виявлено значний ефект при попередженні та усуненні запальних процесів в організмі. Багато з експериментів проводилося за допомогою гризунів, їх результати дали вченим підставу вважати, що на основі чорного кмину можна створити протизапальні та знеболювальні ліки майбутнього покоління;
 6. Антимікробну. Доведено сильну антибактеріальну та протигрибкову дію. До речі, золотистий стафілокок гине в олії чорного кмину всього за 6 годин, це швидше ніж від антибіотиків;
 7. Протиракову. В якості додаткової терапії, як засіб для профілактики і попередження утворення пухлин, чорний кмин подає великі надії. Вчені продовжують активно досліджувати його в цьому спектрі;
 8. Лікування чоловічого безпліддя та простатиту. Проявив себе і в цій проблемі. Зокрема, проводилися певні дослідження, які показали, що Nigella sativa стимулює приріст життєздатних сперматозоїдів, підвищує рівень тестостерону в крові, збільшує кількість сперми. Він провокує збільшення гормону для сперматогенезу та навіть збільшує рухливість сперматозоїдів.

Як бачите, чорний кмин (або скоріше то що він містить) дійсно дуже потужний. З активних речовин, найбільш часто згадують тімохінон. Вміст насіння та олії продовжують активно досліджувати. Також, було показано, що Nigella sativa в природному дозуванні, не має токсичного ефекту на організм і не викликає побічних ефектів, навіть при тривалому використанні. Чорний кмин сьогодні - це найвідоміший природний стимулятор імунітету.

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
8 + ? = 16
Рекомендовані товари
Олія чорного кмину Sativa
Олія чорного кмину Sativa
350 грн
Олія чорного кмину в капсулах
Хіт продажу
Олія чорного кмину в капсулах
465 грн
Олія чорного кмину Damascena
Олія чорного кмину Damascena
350 грн
Шрот чорного кмину
Шрот чорного кмину
50 грн
Також радимо почитати
21.10.2019

Чим корисний чорний кмин для чоловіків. Рецепти використання та лікування при простатиті.

15.03.2020

Важливою особливістю продукту є значний вміст в ньому рослинних замінників жіночих гормонів - фітоестрогенів.

19.10.2018

Про олію чорного кмину в Єгипті розповідають кожному туристу. Цей засіб згадується у Корані, лікує від усіх хвороб, за винятком смерті (так казав пророк Мухаммед), не має побічних ефектів.

21.03.2020

Нігелла посівна і чорнушка дамаська - корисні властивості та принципові відмінності.