Чи корисні продукти на основі меду для імунітету?
Лікування медом належить до одних з найбільш популярних методів народної медицини і має глибоке історичне коріння. У своїй лікарській практиці цей природний засіб застосовували ще Гален і Авіценна, а великий математик Піфагор пояснював своє довголіття саме вживанням продуктів бджільництва.
На думку сучасних вчених, в цьому корисному та смачному продукті міститься ідеально збалансований комплекс біологічно активних речовин, що підвищують захисні сили організму. В Україні мед і продукти з нього завжди вважалися дієвими засобами для зміцнення імунітету. З покоління в покоління їх використовували для лікування застуд і шкірних захворювань, ангін, бронхітів і навіть туберкульозу.
Склад і лікувальні властивості
До складу меду входить близько 200 різних компонентів - мінерали і солі, вітаміни, ферменти, гормони, органічні кислоти і т.п. Для імунної системи людини особливе значення має білок дефенсин-1 і флавоноїди. Дефенсин-1 виробляється самими комахами, а потім потрапляє в мед.
Це продукт імунної системи бджіл, який показав високу активність відносно багатьох інфекцій (в тому числі, які є стійкими до звичайних антибіотиків). Флавоноїди - це пігменти рослинного походження, які беруть активну участь в боротьбі з патогенними мікробами та вірусами.
Корисні властивості меду дуже різноманітні, але для нашого імунітету важливі наступні:
- Зміцнення захисних сил організму, імуномоделюючий ефект.
- Антибактеріальні, протигрибкові та противірусні властивості.
- Скорочення періоду одужання при застудних захворюваннях.
- Зміцнення серцево-судинної та дихальної систем.
Принципове значення має те, що склад меду за переліком хімічних елементів максимально наближений до складу нашої крові. З 24 компонентів, присутніх в людській крові, 22 збігається з хімічною формулою меду. Завдяки цьому він засвоюється максимально повноцінно та гармонійно. Продукти апітерапії не тільки допомагають боротися із захворюваннями, а й виступають дієвим профілактичним засобом. За даними канадських учених, регулярний прийом меду і препаратів бджільництва створює в організмі людини спеціальне захисне середовище, несприятливе для багатьох хвороботворних мікроорганізмів - синьогнійної палички, золотистого стафілококу та інших.
Який мед найкорисніший?
Мед, зібраний з різних рослин, відрізняється за своїм хімічним складом і за терапевтичним впливом. Саме тому перед покупкою цього смачного засобу рекомендується ознайомитися з лікувальними властивостями найбільш популярних продуктів і вибрати оптимальний варіант:
Різновид |
Лікувальні властивості |
Показання до застосування |
---|---|---|
Липовий |
Має бактерицидну та противірусну дію. Відхаркувальний, протизапальний і потогінний ефект. |
Респіраторні захворювання з кашлем і високою температурою. |
Білої акації |
Здійснює антисептичну, антитоксичну та седативну дію. |
Застудні захворювання верхніх дихальних шляхів, шкірні хвороби. |
Соняшниковий |
Протизапальний і сечогінний ефект. Активізація метаболізму. |
Хронічні і гострі захворювання сечостатевої системи, застудні захворювання дихальних шляхів. |
Ріпаковий |
Знезаражувальні, регенеруючі та ранозагоювальні властивості. Нормалізація рівню гормонів. |
Для підвищення імунітету, при інтоксикаціях різної природи, при анемії. |
Гречаний |
Чинить антисептичну, ранозагоювальну, заспокійливу дію. Попереджає розвиток онкології. |
При застудних захворюваннях, при хворобах шкіри та гормональної системи. При нервових розладах. |
З конюшини |
Заспокійливі та протизапальні властивості. Нормалізує травлення, допомагає відновити мікрофлору кишківника. |
При дисбактеріозах і проблемах з травленням, печії. |
Лікування продуктами бджільництва
Кожен з препаратів цієї категорії має імуномодулюючу дію, яке поєднується з іншими корисними ефектами. Максимальна сумарна кількість для дорослого становить від 100 до 150 г меду на добу на кілька прийомів, у дітей доза коригується залежно від віку.
- Забрус - змішують з медом або вживають окремо в настоях і настоянках. До складу входить бджолиний секрет, перга, прополіс, пилок. Це широко відомий природний антибіотик для лікування застуди, грипу, ангін і тонзилітів.
- Перга - не тільки активізує захисні сили організму, але і знімає прояви алергії, зміцнює судини та поповнює запас вітамінів.
- Прополіс - має загальнозміцнювальну та бактерицидну дію. Рекомендується для полоскання горла при ангінах, тонзилітах, стоматологічних захворюваннях. Підвищує місцевий імунітет тканин.
- Маточне молочко - вживається окремо або в складі з медом. Сприяє оновленню організму на клітинному рівні. Практично не викликає алергії, дозволене до застосування для малюків і вагітних жінок.
- Пилок - містить активні антимікробні компоненти. Рекомендується приймати разом з медом у співвідношенні 1: 1 або 1: 4. Популярний профілактичний засіб в сезон простудних захворювань.
- Медовий амарант - абсолютно новий загальнозміцнюючий продукт в Україні. Це крем-мед в складі якого присутня клітковина рослин цілителів: амаранту та конопель. Також можна зустріти медовий крем з додаванням керобу та порошку какао.
Для того, щоб оздоровчі властивості продукту проявили себе максимально, необхідно дотримуватися дозування і дотримуватися правил вживання. У гарячій рідині мед втрачає всі свої корисні властивості, тому не рекомендується класти його в сильно нагріте молоко або воду. Зачекайте, поки рідина придбає температуру близько 40°С.
Рецепти народної медицини для імунітету
Поєднання меду з популярними лікарськими рослинами здатне посилити ефект і принести максимальну користь пацієнту. Ці прості та недорогі рецепти перевірені багатьма людьми в різних країнах. Суміші складаються з натуральних компонентів, тому випадки побічних ускладнень зустрічаються дуже рідко.
- Мед з імбиром - рекомендується приготувати про запас, тому що настоювати суміш потрібно не менше 7 днів. Для отримання ліків 70 г сирого та очищеного імбиру подрібнюють і додають до нього 500 мл меду. Отриману суміш перекладають у тару з темним склом і зберігають при кімнатній температурі. Приймають по 1 ч.л. вранці, як профілактичний і відхаркувальний засіб.
- Мед з лимоном - готується за аналогічною схемою. Лимон береться разом з цедрою, суміш витримується до вживання 7 днів. На 500 мл меду знадобиться 4-5 лимонів. Приймати по 1 ст.л. один або двічі на день, можна запивати теплим чаєм або водою.
- Імунномодулююча суміш - готується з лимонів, волоських горіхів, кураги, чорносливу та родзинок у рівних пропорціях. Мед береться в обсязі, необхідному для зв'язування всіх компонентів. Готова суміш повинна мати щільну, пастоподібну консистенцію. Всі складові подрібнюються комбайном чи м'ясорубкою, ретельно перемішуються і поміщаються в скляну тару. Рекомендується зберігати ліки щільно закритим у прохолодному місці. Приймати по 2-3 ст. л. кожен день.
Мед для імунітету може прийматися разом з сушеною або свіжою журавлиною, різними сухофруктами, малиною. Кожен може приготувати таку суміш і додати туди свої найулюбленіші ягоди та фрукти. Ці ліки не тільки дієві та екологічно безпечні, але і порадують гурманів смаком!