Чи допомагає олія чорного кмину від глистів?
Ефективність олії чорного кмину в боротьбі з глистами та іншими паразитами відома давно і доведена багатьма поколіннями. Сьогодні, коли на ринку є стільки найрізноманітніших синтетичних препаратів, багато хто починає сумніватися: чи варто купувати кминну олію або ж краще позбутися глистів за допомогою розрекламованих фармпрепаратів, які мають сильну токсичну дію на організм людини?
Історія застосування чорнушки налічує тисячі років. При розкопках посудини з її залишками були знайдені в країнах Азії та Африки, Близького Сходу та Європи. Цілющі властивості рослини (в тому числі, щодо боротьби з паразитами) згадуються в працях Гіппократа і навіть в священній для мусульман книзі Коран. У наш час корисні властивості нігели визнані не тільки народною, але й офіційною медициною.
Глисти - небезпека, яку багато хто недооцінює
На думку вчених, нематоди (до яких відносять і найпоширеніших глистів - гостриків та аскарид) супроводжують ссавців з кам'яного віку. Згідно з дослідженнями, близько 70% сучасного населення Землі страждає від присутності в організмі тих чи інших найпростіших форм паразитів. Більшість людей навіть не підозрює про свої «квартирантів», хоча відчувають характерні скарги:
загальна слабкість, сонливість або безсоння, апатія
- часті головні болі
- нудота і відчуття розпирання кишечнику
- дискомфорт в епігастральній частині
- зниження ваги
- незначне підвищення температури тіла
- неприємний запах з рота
- наліт на язиці
- підвищений або знижений апетит
- набряки або темні «кола» під очима
- алергічні дерматити
- свербіж в області анального отвору
- проблеми з випорожненням
- присутність незрозумілих включень в калі (фрагментів гельмінтів)
- затяжний кашель невідомого походження
- раптовий біль в м'язах або суглобах
- «скрип» зубами уві сні
Безумовно, всі перераховані ознаки можуть бути симптомами інших захворювань. Однак при їх виявленні у себе радимо замислитися про візит до місцевої лабораторії. До групи підвищеного ризику потрапляють жителі тих регіонів, в яких статистично відмічається підвищена захворюваність на глистові інвазії. Також потрібно бути уважними власникам домашніх тварин, працівникам тваринницьких і рибних ферм. Серед дітей випадки ураження гельмінтами зустрічаються на 53% частіше. Причин цього кілька: недостатні навички самогігієни, слабкість імунної системи тощо.
Як впливає на глистів олія кмину?
При прийомі кминної олії активізується продукування імунною системою людини специфічних білків - цитокінів та муцину. Це підвищує загальну опірність організму (імунореактивність). Компоненти кмину згубно діють на гельмінтів і їх яйця - в кишечнику, в тканинах і судинах. Речовини, які є для паразитів смертельними, не є токсичними для людини.
У таблиці нижче наведено список компонентів олії чорного кмину, які відрізняються найбільшим антигельмінтними властивостями.
Компонент |
Опис |
Ефект |
---|---|---|
Тимол Капсаїцин (входить до складу пекучого перцю). |
Має пекучий смак. За ефективністю можна порівняти з популярними інгредієнтами протиглистових препаратів (альбендазол та адипинат). |
Відрізняються бактерицидними і антипаразитарними властивостями. Усувають діарею і запальні процеси в кишечнику. |
Цинеол |
Є потужним антисептиком природного походження. |
Вбиває дорослих паразитів і розчиняє оболонку яєць гельмінтів. Загоює рани, знімає запалення тканин, знеболює, запобігає розвитку грибкової інфекції. |
Туйон |
Безбарвна речовина, з запахом ментолу. Входить до складу полину. Має пекучий і гіркий смак. |
У невеликих дозах безпечний для людського здоров'я, але згубний для найпростіших. |
Сапоніни |
Глікозиди природного походження, поверхнево-активна дія. |
Мають ферментативний і сечогінний ефект, активізують евакуацію загиблих гельмінтів і їх токсинів з організму. Здатні пригнічувати розвиток глистів і патогенної флори. |
Ефірні олії |
Летючі речовини природного походження. Мають характерний аромат і смак. |
Здійснюють паралізуючий вплив на нервову систему паразитів. У малих дозах збуджують апетит у людини, прискорюють місцевий метаболізм. |
Приємні «бонуси» олії кмину
У порівнянні з відомими протипаразитарними медичними препаратами кмин впливає більш м'яко. Наводимо 4 основних переваги кминної олії в порівнянні з синтетичними протипаразитарними препаратами:
- Дбайливе лікування. Продукти чорного кмину діють поступово і мають накопичувальний ефект. Вони не подразнюють слизову кишечника і шлунка, не порушують природний баланс мікрофлори в організмі. Після курсу лікування не спостерігається дисбактеріозу і зниження загального імунітету.
- Виражений ефект. В олії кмину сконцентровані всі корисні речовини, добуті природним шляхом з рослини. За своєю дієвістю продукт набагато перевершує відвари і настої.
- Комплексна користь. Унікальний склад насіння являє собою збалансований комплекс корисних речовин. Це сприяє загальному оздоровленню організму і швидкому виведенню продуктів життєдіяльності гельмінтів.
- Мінімальний ризик. Для вживання олії кмину існує зовсім небагато протипоказань. Її можна приймати людям різного віку і багатьом з тих, для кого вживання потужної аптечної «хімії» заборонено.
Олія чорного кмину містить поліненасичені жирні кислоти: Омега 6 (лінолева) – 55-65%; Омега 3 (ліноленова) – 0,1%; Омега 9 (олеїнова) – 15-18%; пальмітинова – 10-12%; стеаринова – 3%; і цілий комплекс важливих мікроелементів. Завдяки цьому засіб не тільки допоможе позбутися від непрошених «квартирантів» у кишечнику. Покращиться стан волосся та шкіри, нігті стануть міцнішими. Олія чорнушки зміцнює імунітет, активізує синтез гормонів. Вітаміни групи В благотворно впливають на нервову систему і розумові здібності.
Перевірені поради народної медицини
Найефективнішим буде вживання засобу в чистому вигляді. Дорослі приймають по 1 ч. л. тричі на день. Дітям 6-14 років дозування зменшують удвічі. Тривалість курсу складає від 10 до 15 днів, в залежності від тяжкості ураження інвазією. У перші 3-4 дні може бути порушення випорожнення і частіші позиви до туалету, це пов'язано з активною загибеллю або виходом гельмінтів.
- З огляду на досить специфічний смак і запах кминної олії, в народній медицині можна зустріти безліч більш «смачних» варіацій. Наприклад, в 100 мл нагрітого на водяній бані меду додають 2 ст. л. олії чорного кмину (для дітей - 1 ст. л.). І мед, і олія повинні бути теплими, але не кипіти! Суміш ретельно перемішати. Дозування: 1 ч. л. тричі на день перед їжею, курсом 14 днів. Концентрат можна додавати в трав'яний або звичайний теплий чай.
- У країнах Сходу популярний відвар кориці з додаванням олії кмину. Для нього потрібно 2 палички кориці залити 1 л води і кип'ятити 15 хв. Настоювати 45 хв. Після охолодження до + 37-38С, додати 2 ст. л. кминної олії. Добре перемішати. Перед вживанням суміш розводять водою, чаєм або солодким соком у співвідношенні 50/50. Вживати по половині склянки тричі на день, до їди - курсом 20 днів.
- Для боротьби з гостриками можна застосовувати місцево. Перед сном потрібно очистити кишечник за допомогою клізми і рясно змастити анальний отвір олією чорнушки. Повторювати процедуру близько 14 днів.
Чорний кмин відомий як ефективний засіб для комплексного оздоровлення організму. Це екологічний і дієвий спосіб позбавитися від багатьох проблем, який приваблює своєю простотою і доступністю. В олії сконцентрована вся цілюща сила цієї рослини, завдяки чому допомога самої Природи буде швидкою і надійною.

Дві культові красуні античності, Нефертіті і Клеопатра, активно використовували саме цю олію в своїх рецептах.

Чим корисний чорний кмин для чоловіків. Рецепти використання та лікування при простатиті.