Олія розторопші для обличчя і шкіри
Олія з плодів розторопші — це прекрасний імуномодулюючий, протизапальний засіб, котрий є природним антиоксидантом та джерелом багатьох вітамінів і жирних кислот.
Олію широко застосовують при лікуванні ран та опіків, при проблемах із шлунком, при проблемах із шкірою обличчя.
В даному випадку олію застосовують, як зовнішньо так і внутрішньо. Це ефективний протипухлинний засіб, а ще така олія має омолоджуючий ефект.
Завдяки елементам, котрими багато олія розторопші, можна суттєво покращити стан шкіри та продовжити її молодість і свіжість.
Користь для шкіри
Олія насіння розторопші, отримана методом холодного віджиму, надзвичайно корисна і ефективна при догляді за шкірою обличчя та тіла. Все завдяки унікальному складу, котрий містить: вітаміни групи В, Е, К, Д, каротиноїди, антиоксиданти, флавоноїди, поліненасичені кислоти, мікро- і макроелементи. Нанісши олію на шкіру, не варто хвилюватися про жирний блиск, адже вона швидко всмоктується, глибоко живить та насичує шкірний покров. Дана олія здатна регулювати роботу сальних залоз, а ще вона суттєво зміцнює стінки капілярів. Деякі з компонентів мають регенеруючу дію, також олія чудово звужує пори, захищає від ультрафіолету та шкідливих природних факторів.
Олія розторопші у догляді за обличчям
Це окрема сфера використання, адже олію розторопші дуже активно використовують в догляді за обличчям через її ефективну дію та чудовий вплив на шкіру лиця. Засіб підходить для сухої шкіри і для жирної, може використовуватися самостійно або ж як добавка до кремів, лосьонів і вже існуючих косметичних засобів. Ось як впливає олія розторопші на шкіру обличчя:
- Омолоджуючий ефект. Ретинол, котрий є у складі гарно розгладжує дрібні зморшки. Вітаміни захищають від шкідливого сонячного проміння, а також живлять шкіру;
- Ефективна дія проти вугрів і прищів;
- Знімає запалення та бореться із гнійними висипаннями;
- Ефективна при лікуванні екземи, псоріазу, дерматиту;
- Лікує купероз.
В косметології та дерматології часто використовуються засоби, що містять масло розторопші, його позитивний ефект на шкіру досліджений і давно помічений виробниками натуральної косметики.
Поєднання розторопші з іншими компонентами виходячи із типу шкіри:
- Для сухої шкіри в олію розторопші можна додати конопляне;
- Якщо шкіра надто тьмяна, комбінуйте розторопшу з олією авокадо;
- Для ефективнішого догляду за проблемною шкірою, додайте до розторопші ефір чайного дерева;
- Для чутливої шкіри гарний ефект буде від комбінації олії розторопші із екстрактом виноградних кісточок.
Чим олія корисна для тіла
Не лише для догляду за обличчям, можна використовувати цю олію. Вона матиме чудовий ефект і на інші частини тіла. Зокрема, використовуйте її для:
- Попередження та розгладження розтяжок. Особливо це доречно для вагітних жінок. Втирайте олію в ті ділянки шкіри де є високий ризик появи розтяжок;
- Целюліт. Подейкують, що целюліт практично не можливо забрати косметичними засобами, а лише в сумі із фізичними навантаженнями. Можливо це й так, але використанні олії розторопші значно пришвидшить позитивний результат;
- Це чудовий засіб для пом’якшення шкіри рук;
- Олія розторопші буде незамінною для тих, кого турбують тріщини на п’ятках, та натоптиші;
- Часто їх використовують в комплексному догляді за волоссям та шкірою голови. За бровами і віями;
- Розторопша чудово зарекомендувала себе, як ефективний засіб для зміцнення нігтів та пом’якшення кутикули.
Загалом, це такий собі універсальний засіб, котрий однозначно вартий уваги.
Якщо олію пити
Доволі часто, олію розторопші приймають і внутрішньо. В її складі є цінні компоненти такі, як силібінін і силімарин. Вони зміцнюють та регенерують клітини печінки. Збільшують вироблення жовчі, котра в свою чергу розщеплює жири та очищує судини. Олія розторопші ефективно очищує організм від токсин, покращує систему травлення і кровотворну систему. Це чудово відображається і на загальному почутті, і знову ж на шкірі обличчя, адже аби позбутися небажаних висипань, насамперед потрібно очистити організм зсередини.
Рекомендації |
Застереження і протипоказання |
---|---|
Після відкриття зберігати у холодильнику |
Період лактації, вагітність (якщо мова про внутрішній прийом) |
Перед використанням перевірити на відсутність алергії |
Хвороби жовчного міхура |
Дотримуватись рекомендованих дозувань при внутрішньому прийомі |
Депресія |
|
Епілепсія |
Олія розторопші — чудовий і головне доступний для усіх засіб, котрий може стати незамінним помічником у догляді за собою. При правильному та контрольованому використанні не має побічних ефектів та жодного негативного впливу.
У Німеччині препарати з розторопші внесені до офіційного переліку засобів, рекомендованих для лікування захворювань печінки.
Порошок (борошно, шрот, клітковина) та олія. Зовсім різні продукти зі своїми ефектами та тонкими нюансами.